zs1debica.pl

Ruszają zapisy na wycieczkę szkolną do Kopalni Soli w Wieliczce


Dodany przez Webdeveloper · 20-02-23 · Aktualności

Z radością informujemy, że zostały uruchomione zapisy na wycieczkę szkolną do Kopalni Soli w Wieliczce. To jedna z najbardziej cenionych atrakcji turystycznych Polski i doskonała okazja do poznania jej historii oraz bogactwa przyrodniczego.

Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić liczne korytarze i komory solne, a także podziwiać unikalne rzeźby i zabytkowe maszyny górnicze. Wycieczka obejmuje również wizytę w Muzeum Górnictwa Solnego, gdzie uczniowie będą mogli dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tej niesamowitej okazji!

Dlaczego warto wybrać Kopalnię Soli w Wieliczce?

Kopalnia Soli w Wieliczce to niezwykłe miejsce, które warto odwiedzić. Jest to jedyna na świecie podziemna trasa turystyczna o długości 3,5 km i poziomach sięgających aż 64 metrów.

Zwiedzanie tego miejsca daje możliwość zapoznania się ze wspaniałymi podziemnymi galeriami, salami i grotami. Podczas spaceru przez Kopalnię można obejrzeć szereg pięknych rzeźb i pomników oraz zobaczyć fontanny z solanki.

Możliwe jest również wejście do Kaplicy świętego Kingi, wybudowanej w XVII wieku, która prezentuje barokowe sklepienia i freski. Biorąc udział w wycieczce szkolnej do Kopalni Soli w Wieliczce uczniowie mają okazję do poznawania historii tego miejsca oraz dowiedzieć się wiadomości na temat technik górniczych stosowanych tu przez lata. To idealny pomysł na sprawdzenie swojego zmysłu orientacji oraz poszerzenia horyzontu!

zapisy na wycieczkę szkolną

Jak zapisać się na wycieczkę?

Jeśli chcesz wziąć udział w niezapomnianej wycieczce szkolnej do Kopalni Soli w Wieliczce, teraz jest idealny moment na to, aby się zapisać. Aby to zrobić, skontaktuj się ze swoją szkołą i poproś o informacje dotyczące rejestracji.

Zostaniesz poinformowany o terminach i kosztach wycieczki oraz o dalszych procedurach rejestracyjnych. Zarezerwuj swoje miejsce z odpowiednim wyprzedzeniem i ciesz się przygodami, jakie czekają Ci pod ziemią!

Harmonogram wycieczki

 • 7:30 – Zbiórka uczniów przed szkołą
 • 8:00 – Wyjazd autokaru spod szkoły
 • 9:30 – Przyjazd do kopalni soli w Wieliczce
 • 9:45-10:15 – Zwiedzanie podziemi kopalni
 • 10:15-11:00 – Przerwa na kawę i ciasto w kopalnianej kawiarni
 • 11:00-12:00 – Kontynuacja zwiedzania podziemi kopalni
 • 12:00-12:30 – Czas wolny na zakup pamiątek
 • 12:30 – Wyjazd autokaru spod kopalni
 • 14:00 – Przyjazd do restauracji w Krakowie, obiad
 • 15:30 – Zwiedzanie Wawelu
 • 17:00 – Wyjazd autokaru spod Wawelu
 • 18:30 – Przyjazd do szkoły

Koszt wycieczki

Organizowana przez nas szkołę wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce będzie niezapomnianym przeżyciem dla uczestników. Koszt tej wyprawy to jedyne 200 złotych od osoby, a cena ta obejmuje transport autokarem, bilety wstępu na teren Kopalni oraz opiekę pilota.

Wycieczka obejmuje również możliwość zakupu pamiątek i gadżetów kopalnianych, które pozostaną na długo świadectwem naszych niesamowitych wrażeń. Zapisy trwają już teraz i mamy nadzieję, że jak najwięcej osób skorzysta z tego unikatowego okazji!

Dodatkowe informacje

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w wycieczce szkolnej do Kopalni Soli w Wieliczce, to warto odwiedzać stronę aktualności w celu zapoznania się z dodatkowymi informacjami.

Dowiesz się tam m.in., ile trzeba będzie zapłacić za udział, jakie są warunki uczestnictwa oraz które osoby uprawnione do skorzystania ze specjalnych rabatów. Możesz także sprawdzić harmonogram podróży i przygotować się na spotkanie z innymi uczestnikami, których poznacie podczas niesamowitej przygody. Zapisy ruszają już niedługo - nie czekaj więc dłużej i podejmij decyzję!


Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Dębnicy · Copyright © 2023, zs1debica.pl